Ako vybrať závesy na okná

Ako vybrať závesy na okná

Súkromie, dekorácia, zatemnenie, odhlučnenie a tepelná izolácia – interiérové závesy na okná majú veľké množstvo funkcií. V našich tipoch, ako vybrať záves na okná, nájdete popis druhov závesov a vysvetlenie ich upevnenia. Dekoračné závesy sa napríklad od tých zatemňovacích líšia nielen vzorom, ale hlavne materiálom a hmotnosťou. Záves tiež nemusí len nudne splývať. Výber vhodnej riasiacej stuhy Vám uľahčí jeho inštaláciu a aranžmán. Pre unikátne rozmery alebo atypické uchytenie ponúkame šitie závesov na mieru. Ak nenájdete vhodný rozmer alebo požadovaný typ uchytenia, neváhajte nás kontaktovať.

Veľký sprievodca druhmi látok a textilnými materiálmi

Veľký sprievodca druhmi látok a textilnými materiálmi

Pretože máme naozaj širokú ponuku látok v metráži a výrobkov z nich, pripravili sme pre Vás prehľadného a obsiahleho sprievodcu textilnými materiálmi a látkami. Ponúkame viac ako 1400 vzorov metráže v šírkach od 140 cm až do 320 cm v zložení plne prírodných materiálov ako je bavlna, v kombinácii polyester bavlna, ale aj plne syntetické dekoračné látky. Zaujímavé sú aj funkčné poťahové látky alebo obrusové látky s vodeodolnou teflónovou úpravou. Zdravotná nezávadnosť pri vybraných látkach, vhodných na výrobu obliečok, obrusov a dekoračných vankúšov, potvrdzuje certifikát Oeko-Tex 100.

Ako zvoliť správne rozmery obliečok

Ako zvoliť správne rozmery obliečok

Vyberáte nové posteľné obliečky alebo k tým, čo máte, chcete doplniť nové vankúše? Ak hľadáte obliečky na jednolôžko alebo dvojlôžko, detské obliečky alebo atypické obliečky na mieru, pripravili sme pre Vás niekoľko rád, ktoré Vás bezpečne prevedú úskaliami výberu obliečok na prikrývky a vankúše. V našej ponuke nájdete, ako štandardné rozmery pre jednolôžkové obliečky 140×200 cm, či ich predĺžený variant 140×220 cm, tak aj dvojlôžkové francúzske obliečky až do rozmeru 240×220 cm. Súčasťou sady je obliečka na štandardný vankúš 70×90 cm. Na želanie vieme ušiť takmer akýkoľvek rozmer obliečky, ale aj samotný vankúš od 30×30 cm až po nadštandardnú veľkosť na mieru.