Ako zariadiť predsieň prakticky a útulne

Ako zariadiť predsieň prakticky a útulne

Predsieň je veľmi špecifický piestor, ktorý je predovšetkým účelový, a preto by mal byť zariadený prakticky. Ponúka ale tiež možnosť, kde (najmä v malých bytoch) uskladniť nepoužívané veci, preto by sme mali myslieť aj na jeho funkčnosť. Nie vždy sa nám však podarí usporiadať predsieň tak, aby plnila ako praktickú funkciu, tak aj to, aby bola útulná a pôsobivá. Poďme sa preto pozrieť ako na zariadenie predsiene, ktorá nadchne vás aj hostí.

Ako vytvoriť pohodlné posedenie na záhrade

Ako vytvoriť pohodlné posedenie na záhrade

Vonkajšie posedenie patrí k nášmu bývaniu od jari až do jesene. Niekto si ho vybaví krbom, či ohrievacou lampou a používa ho kľudne aj v zime. Každopádne je to jednoduchý spôsob, ako si rozšíriť obytný priestor a presunúť aspoň časť svojho domáceho života na čerstvý vzduch.

Ako kombinovať farby v kuchyni

Ako kombinovať farby v kuchyni

Ak už plánujete novú kuchyňu alebo prestavbu tej pôvodnej, určite si okrem výberu vhodnej kuchynskej linky a spotrebičov, kladiete otázku, aké farby do kuchyne vybrať, aby boli trendy a zároveň vytvorili príjemnú atmosféru. Dôkladné premyslenie vhodných farebných kombinácií v kuchyni je viac než potrebné, pretože pod ich vplyvom budete žiť veľa rokov. Zohľadniť je preto treba ako samotnú psychológiu farieb v interiéri, tak napríklad tiež pravidlo 60–30–10.

Tipy na vybavenie pracovne v obývačke alebo v spálni

Tipy na vybavenie pracovne v obývačke alebo v spálni

Domáca kancelária sa stáva stále bežnejšou súčasťou moderného bývania. Či už pracujete na home office na plný úväzok, alebo len občas, dobre vybavený pracovný kút môže zvýšiť vašu produktivitu a pohodlie. V tomto článku sa zameriame na to, ako efektívne zariadiť pracovňu v obývačke alebo v spálni, kde je často obmedzený priestor.

Ako správne prať záclony a závesy

Ako správne prať záclony a závesy

Pranie záclon a závesov predstavuje pre mnohých nočnú moru. Využite preto naše tipy a naučte sa ako sa perú záclony a závesy, ako často, na koľkých stupňoch, ale aj ako ich správne sušiť. Po prečítaní tohto článku si už s ich údržbou hravo poradíte.

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Prepojenie kuchyne a obývacej izby v jeden vzdušný priestor sa stalo trendom posledných rokov. A rovnako, ako všetko ostatné, so sebou nesie svoje výhody aj nevýhody. Aby táto miestnosť nepôsobila jednotvárne, a zároveň plnila praktickú funkciu vo všetkých smeroch, je treba myslieť na dokonalé oddelenie priestoru pre varenie a stravovanie a pre chvíle odpočinku alebo stretnutia s rodinou. Je potrebné zohľadniť každý detail. Poďme sa preto pozrieť, ako oddeliť kuchyňu od obývačky funkčne, štýlovo a tak, aby ste sa tu cítili skutočne dobre.

Ako zariadiť a zútulniť spálňu

Ako zariadiť a zútulniť spálňu

Spálňa ani zďaleka nie je len priestorom na spanie. Veľa ľudí má svoju posteľ tiež ako miesto na relax a niekedy aj na štúdium, či prácu. Väčšina z nás tak trávi v spálni aspoň 8 hodin denne, no a proto dáva zmysel si na jej zariaďovaní dať záležať. 

Ako správne prestrieť stôl na kadú príležitosť

Ako správne prestrieť stôl na kadú príležitosť

Hovorí sa, že jeme aj očami. Okrem pôsobivo naservírovaného pokrmu je preto potrrebné, aby sme jedli pri vhodne prestretom stole. V každodennej uponáhľanosti asi nikto z nás nemá čas na honosné zdobenie jedálenskej tabule, ale aj napriek tomu, nie je na škodu určité pravidlá dodržiavať. 

Ako správne prať uteráky, osušky a utierky

Ako správne prať uteráky, osušky a utierky

Zababušiť sa po kúpeli do voňavého mäkkého uteráka je príjemné každému z nás. Po pár vypraniach sa však mnohokrát stane, že sú uteráky a osušky tvrdé, nepríjemné a pokožku skôr dráždia, než by ju príjemne hladili. Ak aj vy riešite tento problém, máme pre vás praktického sprievodcu, v ktorom vám poradíme, ako prať uteráky, aby boli mäkké a zároveň hygienické. A nevynecháme ani ich blízkych príbuzných – kuchynské utierky. Prezradíme vám, že postup prania, sušenia a žehlenia je pri nich odlišný, rovnako ako frekvencia prania a teplota vody.

Ako správne prať posteľné obliečky

Ako správne prať posteľné obliečky

Oblečenie aj spodné prádlo meníme deň čo deň, niektorí dokonca viackrát. Čo sa však obliečok týka, necháme ich kľudne aj mesiac, či dva neprezlečené a vôbec sa nad tým nepozastavujeme. Problémom však je, že po takejto dlhej dobe sú obliečky nielen prepotené, ale je v nich aj veľa baktérií a roztočov, ktoré môžu ovplyvniť naše zdravie. Ako často prať obliečky, na koľko stupňov, pri akých otáčkach a ako ich správne usušiť? Nielen na to odpovedia nasledujúce riadky.

Ako vybrať závesy na okná

Ako vybrať závesy na okná

Súkromie, dekorácia, zatemnenie, odhlučnenie a tepelná izolácia – interiérové závesy na okná majú veľké množstvo funkcií. V našich tipoch, ako vybrať záves na okná, nájdete popis druhov závesov a vysvetlenie ich upevnenia. Dekoračné závesy sa napríklad od tých zatemňovacích líšia nielen vzorom, ale hlavne materiálom a hmotnosťou. Záves tiež nemusí len nudne splývať. Výber vhodnej riasiacej stuhy Vám uľahčí jeho inštaláciu a aranžmán. Pre unikátne rozmery alebo atypické uchytenie ponúkame šitie závesov na mieru. Ak nenájdete vhodný rozmer alebo požadovaný typ uchytenia, neváhajte nás kontaktovať.

Veľký sprievodca druhmi látok a textilnými materiálmi

Veľký sprievodca druhmi látok a textilnými materiálmi

Pretože máme naozaj širokú ponuku látok v metráži a výrobkov z nich, pripravili sme pre Vás prehľadného a obsiahleho sprievodcu textilnými materiálmi a látkami. Ponúkame viac ako 1400 vzorov metráže v šírkach od 140 cm až do 320 cm v zložení plne prírodných materiálov ako je bavlna, v kombinácii polyester bavlna, ale aj plne syntetické dekoračné látky. Zaujímavé sú aj funkčné poťahové látky alebo obrusové látky s vodeodolnou teflónovou úpravou. Zdravotná nezávadnosť pri vybraných látkach, vhodných na výrobu obliečok, obrusov a dekoračných vankúšov, potvrdzuje certifikát Oeko-Tex 100.

Ako zvoliť správne rozmery obliečok

Ako zvoliť správne rozmery obliečok

Vyberáte nové posteľné obliečky alebo k tým, čo máte, chcete doplniť nové vankúše? Ak hľadáte obliečky na jednolôžko alebo dvojlôžko, detské obliečky alebo atypické obliečky na mieru, pripravili sme pre Vás niekoľko rád, ktoré Vás bezpečne prevedú úskaliami výberu obliečok na prikrývky a vankúše. V našej ponuke nájdete, ako štandardné rozmery pre jednolôžkové obliečky 140×200 cm, či ich predĺžený variant 140×220 cm, tak aj dvojlôžkové francúzske obliečky až do rozmeru 240×220 cm. Súčasťou sady je obliečka na štandardný vankúš 70×90 cm. Na želanie vieme ušiť takmer akýkoľvek rozmer obliečky, ale aj samotný vankúš od 30×30 cm až po nadštandardnú veľkosť na mieru.