Ako zariadiť predsieň prakticky a útulne

Ako zariadiť predsieň prakticky a útulne

Predsieň je veľmi špecifický piestor, ktorý je predovšetkým účelový, a preto by mal byť zariadený prakticky. Ponúka ale tiež možnosť, kde (najmä v malých bytoch) uskladniť nepoužívané veci, preto by sme mali myslieť aj na jeho funkčnosť. Nie vždy sa nám však podarí usporiadať predsieň tak, aby plnila ako praktickú funkciu, tak aj to, aby bola útulná a pôsobivá. Poďme sa preto pozrieť ako na zariadenie predsiene, ktorá nadchne vás aj hostí.

Tipy na vybavenie pracovne v obývačke alebo v spálni

Tipy na vybavenie pracovne v obývačke alebo v spálni

Domáca kancelária sa stáva stále bežnejšou súčasťou moderného bývania. Či už pracujete na home office na plný úväzok, alebo len občas, dobre vybavený pracovný kút môže zvýšiť vašu produktivitu a pohodlie. V tomto článku sa zameriame na to, ako efektívne zariadiť pracovňu v obývačke alebo v spálni, kde je často obmedzený priestor.

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Prepojenie kuchyne a obývacej izby v jeden vzdušný priestor sa stalo trendom posledných rokov. A rovnako, ako všetko ostatné, so sebou nesie svoje výhody aj nevýhody. Aby táto miestnosť nepôsobila jednotvárne, a zároveň plnila praktickú funkciu vo všetkých smeroch, je treba myslieť na dokonalé oddelenie priestoru pre varenie a stravovanie a pre chvíle odpočinku alebo stretnutia s rodinou. Je potrebné zohľadniť každý detail. Poďme sa preto pozrieť, ako oddeliť kuchyňu od obývačky funkčne, štýlovo a tak, aby ste sa tu cítili skutočne dobre.

Ako správne prať uteráky, osušky a utierky

Ako správne prať uteráky, osušky a utierky

Zababušiť sa po kúpeli do voňavého mäkkého uteráka je príjemné každému z nás. Po pár vypraniach sa však mnohokrát stane, že sú uteráky a osušky tvrdé, nepríjemné a pokožku skôr dráždia, než by ju príjemne hladili. Ak aj vy riešite tento problém, máme pre vás praktického sprievodcu, v ktorom vám poradíme, ako prať uteráky, aby boli mäkké a zároveň hygienické. A nevynecháme ani ich blízkych príbuzných – kuchynské utierky. Prezradíme vám, že postup prania, sušenia a žehlenia je pri nich odlišný, rovnako ako frekvencia prania a teplota vody.

Ako správne prať posteľné obliečky

Ako správne prať posteľné obliečky

Oblečenie aj spodné prádlo meníme deň čo deň, niektorí dokonca viackrát. Čo sa však obliečok týka, necháme ich kľudne aj mesiac, či dva neprezlečené a vôbec sa nad tým nepozastavujeme. Problémom však je, že po takejto dlhej dobe sú obliečky nielen prepotené, ale je v nich aj veľa baktérií a roztočov, ktoré môžu ovplyvniť naše zdravie. Ako často prať obliečky, na koľko stupňov, pri akých otáčkach a ako ich správne usušiť? Nielen na to odpovedia nasledujúce riadky.